Kontakt Kontakt
Praca zdalna Praca zdalna
Rozwiązania własne Rozwiązania
Usługi Usługi
Oprogramowanie Programy

Oprogramowanie antywirusowe, to program komputerowy, który wykrywa, chroni przed i podejmuje działania mające na celu usunięcie złośliwego oprogramowania, tj. wirusy i robaki. Możesz pomóc chronić swój komputer przed wirusami, używając programu antywirusowego, jak np. Avast,Nod,Norton Antywirus.

Wirusy komputerowe, to oprogramowanie, które zostało stworzone by zakłócić działanie komputera, nagrywać, niszczyć i usuwać dane, rozprzestrzeniać się na inne komputery i po całym internecie.

W celu ochrony przed większością nowych wirusów, konieczne jest regularne aktualizowanie oprogramowania antywirusowego. W większości rodzajów programów antywirusowych możliwe jest ustawienie automatycznych aktualizacji.

 
 •  
 •  
 •  
 
 • Avast bazuje na rozwiązaniach opracowanych przez ALWIL Software a. s., rozwijanych od 1988 roku. Producent dołożył wszelkich starań aby oprogramowanie avast! cechowało się wysoką wykrywalnością wirusów, wydajnością, niezawodnością i stabilnością.

  • Firmy i Przedsięborstwa

   Dla małych firm, które nie posiadają serwerów oraz nie potrzebują centralnego zarządzania oprogramowaniem antywirusowym najlepszym rozwiązaniem jest Avast Internet Security. Łatwość instalacji i obsługi jest kluczowa w małym biznesie, nieposiadającym wydzielonego działu IT.

   Dla większych firm, z dużymi sieciam komputerowymi bardzo ważna jest możliwość centralnego zarządzania oprogramowaniem antywirusowym zainstalowanym zarówno na stacjach roboczych jak i serwerach.

   Dla średnich i dużych przedsiębiorstw przygotowaliśmy zestawy oprogramowania antywirusowego avast! Suite, zawierające oprogramowanie dla stacji roboczych, serwerów oraz centralne zarządzanie (ADNM).

  • Dom i małe biuro

   Jeżeli używasz komputera tylko w domu i nie wykorzystujesz go do celów komercyjnych, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest darmowy Avast Free Antivirus.
   Jeżeli potrzebujesz dobrego antywirusa do Twojego biura lub firmy skorzystaj z antywirusów nowej wersji Avast Pro Antivirus lub Internet Security.

   Avast Pro Avtivirus jest doskonałym rozwiązaniem dla komputerów pracujących z systemami operacyjnymi Windows 2000/XP/Vista/7/8. Poza ochroną antywirusową i antyspyware posiada avast! Sandbox - strefę izolowaną w której możesz uruchomić przeglądarkę internetową do bezpieczniego surfowania po podejrzanych serwisach WWW, lub bezpiecznie uruchomić dowolną, nawet zawirusowaną aplikację.

   Nasilniejszą ochronę zapewnia Avast Internet Security. Wersja ta posiada dodatkowo łatwy w konfiguracji firewall chroniący przed atakami hakerów oraz filtr antyspamowy chroniący skrzynkę pocztową przed spamem.

  Dostosuj zabezpieczenia do swoich potrzeb

  • avast! Pro Antivirus to prosty sposób na zabezpieczenie się przed wirusami w 2013 r. Rozwiązanie to można dostosować tak, aby jak najlepiej odpowiadało Twojemu sposobowi pracy z komputerem.

  Nie przegraj w tej grze

  • Cichy tryb gry oznacza, że można grać (lub korzystać z Internetu) bez przeszkód. Oprogramowanie Pro Antivirus działa dyskretnie w tle, gdy sobie tego życzysz, bez wyświetlania powiadomień i bez wpływu na wydajność systemu.

  Rób zakupy przez Internet i korzystaj z bankowości online bez żadnych obaw

  • Funkcja SafeZone™ umożliwia otwarcie prywatnego, odizolowanego wirtualnego okna na pulpicie, które zapewnia bezpieczeństwo poufnych transakcji finansowych online. To świetne rozwiązanie do korzystania z witryn aukcyjnych, kupowania biletów, rezerwowania pokoi hotelowych i lotów, grania online i wszelkich transakcji pieniężnych.

  Korzystaj z Internetu i sieci społecznościowych bez obaw

  • Funkcja Sandbox umożliwia przeglądanie witryn internetowych i uruchamianie nawet ryzykownych programów w środowisku wirtualnym, poza komputerem użytkownika. Z kolei nasze osłony WWW, IM i P2P zapewniają bezpieczeństwo korzystania z sieci społecznościowych (np. Facebook lub Twitter), randkowych witryn internetowych, komunikatorów (takich jak Skype czy ICQ) i witryn peer-to-peer do udostępniania plików.

  Korzyści z ochrony w czasie rzeczywistym

  • Hybrydowa technologia oparta na chmurze odpowiada za przesyłanie aktualizacji bazy wirusów do komputera użytkownika w czasie rzeczywistym, więc oprogramowanie avast! otrzymuje wszystkie definicje wirusów, gdy tylko zdobędzie je nasze laboratorium antywirusowe.

  Dowiedz się więcej, zanim klikniesz

  • Oparta na chmurze funkcja FileRep przechowuje dane o reputacji milionów plików, dzięki czemu użytkownik może otrzymywać ostrzeżenia o reputacji pliku, zanim go otworzy.

  Zarządzaj oprogramowaniem avast! na wszystkich swoich urządzeniach

  • Portal do zarządzania kontami avast! zawiera katalog z wszystkimi danymi dotyczącymi oprogramowania avast! na wszystkich urządzeniach stacjonarnych i przenośnych użytkownika. Co miesiąc przygotowujemy dla użytkownika Raport bezpieczeństwa z podsumowaniem najważniejszych informacji (zawierający np. liczbę zablokowanych zainfekowanych witryn).

  Uzyskaj pomoc od znajomego eksperta

  • Nasze nowe narzędzie do zdalnej pomocy pozwala skorzystać ze zdalnego wsparcia udzielanego przez znajomego lub członka rodziny. Inicjowane przez użytkownika połączenie następuje za pośrednictwem serwerów firmy avast!, omija zapory ogniowe i może zostać zakończone w każdej chwili.
 • Rozwiązania firmy ESET dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji potrafią samodzielnie wykryć i zablokować zupełnie nowe zagrożenia usiłujące zaatakować Twój komputer. Ochrona realizowana jest z wykorzystaniem ThreatSense, tj. technologii sztucznej inteligencji znanej milionom użytkowników korzystających z programu ESET NOD32 Antivirus. Najważniejsze cechy rozwiązań firmy ESET to:

  • Niezwykła skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu nowych, nieznanych zagrożeń
  • Wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji
  • Najwyższa szybkość skanowania
  • Minimalne obciążenie komputera

  Pełna ochrona prywatności

  ESET pomaga chronić Twoją prywatność. Zabezpiecza przed atakami hakerów i kradzieżą haseł do Twoich kont. Gwarantuje pełną ochronę podczas korzystania z otwartych sieci Wi-Fi. Dodatkowo uniemożliwia skopiowanie danych z Twojego komputera na nieautoryzowane nośniki.

  Firewall - Zapora osobista

  • Blokuje zdalny dostęp niepowołanych użytkowników do Twojego komputera oraz zapobiega próbom monitorowania Twojego ruchu sieciowego
  • Chroni Twój komputer oraz Twoje dane przed przejęciem przez niepowołane osoby.
  • Poinformuje Cię, gdy będziesz próbował połączyć się z nieznaną siecią i automatycznie wzmocni ochronę komputera.
  • Sprawia, że Twoje urządzenie pozostaje niewidzialne dla innych użytkowników tej samej sieci.

  Ulepszony moduł antyspamowy

  • ESET chroni Cię przed niechcianymi wiadomościami. Korzystaj z zaawansowanej ochrony antyspamowej w programach Ms Outlook, Windows Mail, Windows Live Mail i Mozilla Thunderbird.
   

  Kontrola nośników wymiennych

  • Blokowanie nośników zewnętrznych, takich jak pendrive`y, CD, DVD oraz innych dysków wymiennych.
  • Możliwość blokady nośników wymiennych w oparciu o typ nośnika, jego numer seryjny, producenta, model, pojemność, lokalizację zaszyfrowanego pliku identyfikującego urządzenie.

  Anti-Phishing

  • Blokuje fałszywe strony internetowe, wykradające poufne informacje (nazwy użytkownika i hasła do kont pocztowych oraz dane bankowe, karty kredytowe, itp.)

  Ochrona przed nowymi, nieznanymi zagrożeniami

  ESET eliminuje wszelkie typy zagrożeń internetowych, takich jak wirusy, spyware czy trojany. Przyśpiesza skanowanie komputera dzięki ESET Live Grid - systemowi weryfikacji reputacji plików w chmurze - oraz umożliwia blokowanie nośników wymiennych, takich jak pendrive`y, CD czy DVD.

  Antywirus i Antyspyware

  • Autorska technologia ESET chroni przed znanymi jak i nowymi typami zagrożeń. Zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu oraz codziennej pracy na komputerze.
  • ESET chroni przed złośliwym oprogramowaniem śledzącym aktywność użytkownika online. Chroni przed kradzieżą danych i poufnych informacji z komputera.

  Sztuczna inteligencja

  • Dzięki sztucznej inteligencji ESET Smart Security samodzielnie radzi sobie z zagrożeniami. Także tymi, na które nikt jeszcze nie opracował szczepionki. Program ESET potrafi unieszkodliwić złośliwe pliki, strony internetowe i aplikacje.

  Skanowanie podczas pobierania plików

  • Aby zapewnić jeszcze skuteczniejszą i szybszą ochronę Twojego komputera, ESET skanuje pliki już w trakcie pobierania ich z Internetu. Dzięki temu zaraz po pobraniu możesz korzystać z pobranych plików, od razu po ich zapisaniu na dysku.
   

  ESET Live Grid - reputacja oparta na chmurze

  • System oceny reputacji i bezpieczeństwa plików oparty na chmurze, dzięki któremu skanowanie komputera realizowane jest szybciej. Wszystko dlatego, że pliki raz sprawdzone przez program są przy kolejnych skanowaniach jedynie porównywane z wcześniejszym wzorcem.
  • Optymalizuje skanowanie dzięki wykorzystaniu białych list „bezpiecznych” plików. Funkcja reputacji identyfikuje pliki na twardym dysku użytkownika. Dzięki temu z czasem wydajność pracy wzrasta. Funkcja jest uruchamiana w trakcie ściągania plików z sieci.

  SysInspector i SysRescue

  • Innowacyjne, zintegrowane narzędzia ułatwiające diagnostykę systemu oraz usuwanie z niego zainfekowanych plików.

  System zapobiegania włamaniom (HIPS)

  • Kolejny poziom ochrony. Zaawansowani użytkownicy mogą dostosować działanie całego systemu i poszczególnych jego elementów do swoich potrzeb. Mają również możliwość zdefiniowania reguł dla rejestru systemu, procesów, aplikacji i plików.

  Ochrona bez obciążania systemu

  Rozwiązania ESET zostały zaprojektowane z myślą o szybkości i niskim obciążeniu systemu, co jest naszym znakiem rozpoznawczym. Rozwiązania ESET oferują Ci jeszcze wyższą skuteczność skanowania, gwarantując bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni bez spowalniania Twojej pracy.

  Praca i zabawa bez opóźnień

  • Niezależnie od tego czy surfujesz w sieci, wysyłasz wiadomości e-mail, czy opłacasz rachunki online, możesz polegać na stałej, niezawodnej ochronie, która nie wpływa na szybkość twojego komputera.

  Tryb gracza

  • Uruchomienie trybu gracza wyłącza wszystkie wyskakujące okienka. W czasie obowiązywania trybu gracza harmonogram zadań jest nieaktywny, a sygnatury wirusów nie są pobierane. Tryb gracza można włączyć na określony czas, może on się też uruchamiać automatycznie po wykryciu działania aplikacji w trybie pełnoekranowym.
   

  Optymalizacja startu systemu

  • Skanowanie systemu przewidziane po uruchomieniu komputera jest opóźniane o kilka minut, do czasu, gdy zużycie procesora spadnie.
  • Dzięki temu możesz rozpocząć pracę na komputerze natychmiast po jego uruchomieniu i nie musisz czekać, aż program ESET ściągnie aktualizację bazy sygnatur wirusów i przeskanuje komputer.
  • ESET rozpocznie swoją pracę w tle, w sposób niezauważalny dla Ciebie.

  Rollback aktualizacji

  • W razie potrzeby, możesz przywrócić poprzednią wersję bazy sygnatur wirusów lub modułów programu sprzed aktualizacji.

  ESET Smart Security 5

  Wymagania systemowe

  Procesor:

  • i386 (Intel® 80386), AMD64 (x86-64)

  Systemy operacyjne

  • Microsoft Windows 8
  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows Vista
  • >Microsoft Windows XP

  Wolne miejsce na dysku:

  • 400 MB

  Wspierane programy pocztowe:

  • Microsoft Outlook
  • Outlook Express
  • Windows Mail
  • Windows Live Mail
  • Mozilla Thunderbird do wersji 5
   

  ESET Live Grid

  To wykorzystujący reputację zaawansowany system wczesnego ostrzegania przed najnowszymi zagrożeniami.

  Dzięki przesyłaniu informacji dotyczących zagrożeń z chmury oraz zastosowaniu unikalnej technologii ThreatSense.net, laboratorium firmy ESET zapewnia aktualność zabezpieczeń i stały poziom ochrony.

  Użytkownik może sprawdzić reputację działających procesów i plików bezpośrednio z poziomu interfejsu programu, korzystając z dodatkowych informacji dostępnych dzięki technologii ESET Live Grid. Cały proces odbywa się w czasie rzeczywistym.

   

  W czym ESET jest lepszy?

  Niezależnie od tego, czy surfujesz w sieci, wysyłasz wiadomości e-mail czy opłacasz rachunki online, możesz polegać na stałej, niezawodnej ochronie w czasie rzeczywistym nawet przed nieznanymi do tej pory zagrożeniami. Program ESET chroni Cię przed złośliwym oprogramowaniem na wielu poziomach, wykorzystując nasze dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie nowoczesnych technologii skanujących.

  Bezpieczeństwo dla wszystkich!

  Wyjątkowa licencja Unilicense pozwala Ci rozszerzyć ochronę na wszystkie systemy operacyjne działające na jednej maszynie – Windows, Mac OS czy Linux – bez dodatkowych kosztów!

 • Program charakteryzuje wyjątkowo prosty interfejs, automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami wszystkich znanych wirusów, integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić, ochrona przez złośliwym apletami Java i ActiveX oraz oprogramowaniem szpiegującym (spyware).

  Dodatkowo Norton AntiVirus 2013 posiada możliwość personalizacji ustawień bezpieczeństwa, automatyczną analizę niebezpiecznego oprogramowania oraz funkcje anty-phishingowe.

  Najnowsza edycja wprowadza system ochrony Quorum, opierający się na analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony. Ponadto wprowadzono nową wersję behawioralnego systemu do zwalczania szkodliwego oprogramowania - SONAR 2, nowe wskaźniki zagrożeń - system Autopsy, a moduł antyspamowy wyposażony został w mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy korporacyjnej o znacznie wyższej skuteczności.

  Zalety programu:

  • Szybka i skuteczna ochrona przed wirusami i programami typu „spyware”. Norton™ AntiVirus zapewnia ochronę aktywnie eleminującą zagrożenia pochodzące z sieci zanim zainfekują komputer.
  • Pełna ochrona bez zakłóceń i obniżania wydajności. Doskonała wydajność i duża szybkość skanowania zapewnia bezpieczeństwo bez spowalniania komputera. Oprogramowanie działa w tle i nie przeszkadza w pracy lub rozrywce.
  • Przygotowanie do pracy odbywa się błyskawicznie dzięki szybkiej konfiguracji i łatwym w obsłudze funkcjom. Szybka instalacja za pomocą jednego kliknięcia oraz aktywne informowanie, czy pliki i aplikacje są bezpieczne, czy też mogą spowodować awarię lub spowolnienie działania komputera.

  Wydajność i technologie

  • Pięć warstw zaawansowanej ochrony zapewnia bezpieczeństwo, wykrywając i eliminując zagrożenia we współdziałaniu z innymi przydatnymi funkcjami:
  • Norton™ Protection System z pięcioma opatentowanymi warstwami ochrony szybko i precyzyjnie wykrywa i eliminuje wirusy oraz programy typu „spyware”.
  • Ochrona przeglądarek zabezpiecza użytkownika, sprawdzając i blokując zagrożenia pochodzące z sieci już podczas uruchamiania przeglądarki oraz skutecznie powstrzymując je przed wyrządzeniem szkód.
  • Technologia SONAR oparta na analizie zachowań i całodobowe monitorowanie zagrożeń przewidują, wykrywają i eliminują najnowsze zagrożenia na podstawie podejrzanej aktywności komputera.
  • Warstwa usuwania zagrożeń wyszukuje i eliminuje problematyczne zagrożenia, które są często pomijane przez mniej zaawansowane produkty.
  • Technologia Insight poprawia wydajność dzięki identyfikowaniu bezpiecznych plików i skanowaniu tylko nieznanych zasobów.
  • Funkcja Download Insight 2.0 chroni przed instalacją niebezpiecznych programów, informując użytkownika o ich niestabilności i niekorzystnym wpływie na działanie komputera.
  • Funkcja Insight sprawdza reputację stron internetowej i powiadamia użytkownika, czy podanie danych osobowych jest bezpieczne i czy nie zostaną one skradzione przez przestępców działających w sieci.
  • Usługi Norton™ Management realizowane „w chmurze”, umożliwiają zarządzanie przez Internet wszystkimi programami Norton™, w tym również zabezpieczeniami dla komputerów Mac®, smartfonów oraz tabletów.
  • Ochrona przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci wykrywa niebezpieczeństwa i eliminuje je, zanim zainfekują komputer.
  • Zawsze aktualna wersja produktu. Norton™ automatycznie pobiera ważne aktualizacje przez cały rok. Najnowsza wersja jest instalowana bez potrzeby wykonania jakichkolwiek czynności przez użytkownika.
  • BEZPŁATNE, wsparcie techniczne umożliwia uzyskiwanie pomocy i odpowiedzi za pośrednictwem telefonu lub rozmów internetowych1.
  • Funkcja Norton™ Pulse Updates aktualizuje system zabezpieczeń co 5–15 minut — bez zakłócania pracy — zapewniając najbardziej aktualną ochronę przed nowymi zagrożeniami.
  • Norton™ Control Center zapewnia łatwy dostęp do ustawień programów i usług Norton™ opartych na sieci za pośrednictwem szczegółowego lub uproszczonego interfejsu.

  Funkcje

  • Norton Protection System — pięć opatentowanych warstw ochrony wykrywa i eliminuje prawie wszystkie zagrożenia szybciej i bardziej precyzyjnie niż inne technologie.
  • Ochrona przeglądarek — prewencyjnie zabezpiecza użytkownika, sprawdzając i blokując zagrożenia pochodzące z sieci podczas uruchamiania przeglądarki oraz skutecznie powstrzymując je przed wyrządzeniem szkód.

  ULEPSZENIE

  • Oparta na analizie zachowań technologia SONAR oraz nieprzerwane, całodobowe monitorowanie zagrożeń — śledzą podejrzane działania w komputerze, dzięki czemu pozwalają skutecznie przewidywać, wykrywać i eliminować zagrożenia, które nie zostały jeszcze wymyślone.

  NOWOŚĆ

  • Warstwa usuwania zagrożeń — wyszukuje i eliminuje problematyczne zagrożenia, które są często pomijane przez mniej zaawansowane produkty.

  TYLKO W PROGRAMACH NORTON

  • Technologia Insight — poprawia wydajność dzięki identyfikowaniu bezpiecznych plików i skanowaniu tylko nieznanych zasobów.
  • Funkcja Download Insight 2.0 — chroni przed instalacją niebezpiecznych programów, informując użytkownika o ich niestabilności i niekorzystnym wpływie na stan komputera.

  NOWOŚĆ

  • Zawsze aktualna wersja produktu — użytkownik automatycznie otrzymuje ważne aktualizacje produktów i funkcji przez cały rok. Najnowsze wersje są instalowane bez interwencji użytkownika.
  • Wsparcie techniczne — możliwość uzyskiwania pomocy i odpowiedzi za pośrednictwem telefonu, rozmów internetowych lub sieci WWW1.

  TYLKO W PROGRAMACH NORTON

  • Norton Management — usługi realizowane w „chmurze” umożliwiają naprawę, aktualizację, odnawianie subskrypcji i instalowanie pakietu Norton™ AntiVirus przez Internet za pomocą kilku kliknięć. Łączą one w jednym miejscu funkcje ochrony Norton dostępne dla innych urządzeń, takich jak komputer Mac®, telefon typu „smartphone” czy tablet.

  ULEPSZENIE

  • Funkcja zarządzania przepustowością łączy w wersji 2.0 — automatycznie dostosowuje ilość przesyłanych danych przy aktualizacji oprogramowania Norton podczas połączenia z sieciami 3G, aby zapobiec wyczerpaniu miesięcznego limitu transferu danych lub naliczeniu wysokich rachunków.
  • Ochrona przed lukami w zabezpieczeniach — uniemożliwia przestępcom internetowym wykorzystywanie takich luk w aplikacjach do wprowadzania zagrożeń do komputera użytkownika.

  TYLKO W PROGRAMACH NORTON

  • Aktualizacje Norton Pulse — aktualizuje funkcje ochrony co 5–15 minut bez zakłócania pracy.
Nasi partnerzy
Strony powiązane
Słowa kluczowe