Kontakt Kontakt
Praca zdalna Praca zdalna
Rozwiązania własne Rozwiązania
Usługi Usługi
Oprogramowanie Programy
 
 
 
GORĄCY TEMAT
k-bigpic Lorem Ipsum Sit Dolor Ami...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor Ami...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor AmLorem Ipsum Sit Dolor AmiLorem Ipsum Sit Dolor Amii...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor Lorem Ipsum Sit Dolor AmiAmi...
 • Lorem Ipsum Sit DolorLorem Ipsum Sit Dolor AmiLorem Ipsum Sit Dolor Ami Ami...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor Ami...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor Ami...
 • Lorem Ipsum Sit Dolor Ami...
 
wybierz jedno z pytań i dowiedz się więcej na temat IT dla Firm
kategoria podkategoria
 
pomoc od ręki - pytania
 • Co obejmuje wsparcie techniczne? Wsparcie techniczne obejmuje rozwiązywanie wszelkich problemów ze sprzętem, konfigurację poczty elektronicznej, pakietu biurowego i instalację oraz deinstalację powierzonego oprogramowania. Wsparcie techniczne nie obejmuje merytorycznej obsługi oprogramowania.
 • Czy w ramach usługi IT dla Firm wsparciem technicznym muszą być objęte wszystkie komputery w firmie, czy też częścią nadal można zarządzać samodzielnie? Wsparciem mogą być objęte tylko wybrane komputery, pozostałymi komputerami (jak i innymi urządzeniami, np. serwerami czy sprzętem sieciowym), nadal mogą zarządzać zatrudnieni przez firmę informatycy.
 • W jakim modelu jest realizowane wsparcie w IT dla Firm? Wsparcie techniczne przez pracowników działu wsparcia Orange może być wykonywane na trzy sposoby - telefonicznie, poprzez zdalne połączenie się z komputerem użytkownika oraz w siedzibie firmy klienta i miejscu, w którym aktualnie znajduje się dany użytkownik.
 • W jaki sposób realizowane jest zdalne wsparcie w ramach usługi IT dla Firm? Na każdym komputerze objętym wsparciem jest instalowane specjalne oprogramowanie, które umożliwia konsultantowi Orange zdalne wykonywanie prac serwisowych, np. konfigurację oprogramowania. Na przejęcie kontroli nad komputerem przez konsultanta Orange zawsze musi wyrazić zgodę użytkownik danego komputera.
 • W jakim zakresie jest udzielane wsparcie na drukarki? Drukarki mogą być objęte wsparciem na podstawowym poziomie (tylko sprzęt), ale także w wersji rozszerzonej, uwzględniającej dostawy materiałów eksploatacyjnych, np. toner (bez papieru). Istnieje też możliwość podpisania umowy na outsourcing wydruku i traktowanie go jako usługi, gdzie klient płaci za liczbę rzeczywiście wykonanych wydruków, a nie za sprzęt i materiały eksploatacyjne.
 • W jaki sposób należy zgłaszać awarie w ramach usługi IT dla Firm? Użytkownik komputera (lub innego sprzętu), którego dotyczy problem, powinien zadzwonić na infolinię usługi IT dla Firm pod bezpłatny numer 800 600 006.
 • W jakich dniach i godzinach pracuje dział wsparcia technicznego IT dla Firm oraz infolinia? Infolinia usługi IT dla Firm jest czynna od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), w godzinach 8.00-18.00. Wsparcie techniczne jest udzielane na podstawie telefonicznych zgłoszeń na bezpłatny numer 800 600 006.
 • Czy jest możliwość korzystania ze wsparcia poza godzinami pracy infolinii? Dla zainteresowanego klienta może być przygotowany indywidualny (dodatkowo płatny) pakiet rozszerzonego wsparcia, obejmujący dostępność konsultantów oraz inżynierów poza standardowymi godzinami pracy oraz w dni wolne od pracy.
 • Czy dział wsparcia technicznego jest dostępny w ramach Błękitnej Linii, czy też jest dla niego oddzielna infolinia? Dla usługi IT dla Firm jest uruchomiona zupełnie odrębna infolinia, gdzie są dostępni eksperci w zakresie wsparcia i serwisowania systemów komputerowych.
 • Czy użytkownicy otrzymują bezpośredni kontakt do informatyka, czy też zawsze muszą dzwonić przez infolinię? Bezpośredni kontakt z informatykiem nie jest możliwy. Klienci muszą kontaktować się przez infolinię, ponieważ tylko tam są rejestrowane wszystkie zgłoszenia.
 • Jaki jest czas reakcji działu wsparcia na zgłoszony problem i jaki jest gwarantowany czas rozwiązania problemu? Zdecydowana większość podstawowych problemów zgłaszanych do działu wsparcia usługi IT dla Firm jest rozwiązywanych od ręki w ciągu 15 minut. Gdy problem jest poważniejszy, dział wsparcia jest w stanie go rozwiązać w ciągu trzech godzin przy pomocy zdalnego połączenia z komputerem. Aby zachować gwarancję poufności i bezpieczeństwa, klient cały czas może obserwować co inżynier robi na jego komputerze. Jeżeli problemu nie można rozwiązać w trybie zdalnym, konieczna może okazać się wizyta inżyniera w siedzibie klienta. W usłudze IT dla firm taka wizyta jest realizowana następnego dnia roboczego wraz z gwarancją naprawy usterki.
 • Czy możliwe jest przyspieszenie czasu reakcji na zgłoszony problem? Tak, jest to dodatkowa usługa, płatna w miesięcznym abonamencie.
 • Często podczas konfigurowania oprogramowania konieczne jest podanie hasła. Czy w tym momencie użytkownik wpisuje hasło sam, czy też musi je podać serwisantowi Orange? Nie ma potrzeby podawania hasła konsultantowi. Gdy zachodzi potrzeba wpisania hasła przy uruchomionej sesji zdalnego wsparcia, konsultant na chwilę przekazuje użytkownikowi możliwość pisania na klawiaturze, aby ten wpisał hasło. To hasło jest niewidoczne dla konsultanta Orange.
 • Czy użytkownik może posiadać prawa administratora do oprogramowania na wynajmowanym sprzęcie? Tak, prawa administratora mogą być nadane dla użytkownika bez dodatkowych opłat.
 • Obawiamy się, że nasi pracownicy z problemami informatycznymi będą zwracać się najpierw do lokalnych informatyków, a dopiero potem dzwonić na infolinię. Jak temu zapobiec? Takie sytuacje są nie do uniknięcia. Jest to kwestia przyzwyczajenia i wyszkolenia pracowników danej firmy. Dlatego warto zadbać o odpowiednią wewnętrzną komunikację i właściwe rozpowszechnienie informacji o kontakcie do działu wsparcia IT dla Firm.
 • Jaki jest czas oczekiwania na powrót sprzętu z naprawy? Do 30 dni. Jednak zwykle naprawa jest realizowana tak szybko, jak to jest możliwe.
 • Czy w przypadku kradzieży komputera, dział wsparcia mógłby - w momencie połączenia skradzionego komputera do Internetu – zdalnie usunąć dane? Nie, ponieważ konsultant Orange może połączyć się z komputerem tylko po uzyskaniu akceptacji (kliknięcia potwierdzającego zgodę na zdalne połączenie) od użytkownika komputera.
 • Jak wygląda proces naprawy przez informatyka wysłanego do siedziby klienta? Do końca następnego dnia roboczego od daty zgłoszenia, we wskazanym przez klienta miejscu zjawia się informatyk w celu usunięcia usterki. Jeżeli nie jest w stanie usunąć jej na miejscu, zabiera sprzęt ze sobą. Wówczas zostawia sprzęt zastępczy podobnej klasy. Jeżeli problem dotyczy laptopa, a awarii nie uległ twardy dysk, informatyk może wymienić ten dysk i zamontować go w komputerze zastępczym, pod warunkiem, że będzie to identyczny model sprzętu.
 • Czy serwisanci rzeczywiście są w stanie przyjechać w dowolne miejsce w Polsce do uszkodzonego sprzętu? Tak, gwarantuje to umowa na świadczenie wsparcia IT dla Firm.
 • Czy w ramach usługi IT dla Firm można uzyskać także pomoc przy stworzeniu lokalnej sieci komputerowej lub konfiguracji centralki telefonicznej? Tak, tego typu usługi także są świadczone przez Orange, ale na podstawie odrębnych umów.
 
Nasi partnerzy
Strony powiązane
Słowa kluczowe